/Files/images/psiholog .JPG

Практичний психолог:

Герус Ольга Петрівна, практичний психолог, "спеціаліст II категорії"

Освіта: вища

1991р. ХДУ ім. Горького, психологія

1997р. ХОНМІБО, дефектологія

Педагогічний стаж – 22 роки.

Проблема, над якою працює психологічна служба закладу: “Психолого-педагогічний супровід дітей як з вадами слуху, інтелекту у дошкільному навчальному закладі, так і з нормою розвитку”

Мета психолого-педагогічного супроводу учасників навчально-виховного процесу: збереження психічного здоров’я дітей, розвиток комунікативних здібностей, інтеграція дітей з вадами слуху та інтелекту у суспільство.
Задачі:
- сприяти розвитку особистості кожного вихованця ДНЗ
- сприяти розвитку пізнавальних процесів вихованців як з нормою розвитку, так і з особливими потребами (з вадами слуху, та ін.)
- сприяти розвитку емоційної сфери кожного вихованця ДНЗ, проводячи профілактику дезадаптаційної поведінки.
Напрямки роботи психолога
  • Діагностика.
  • Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота.
  • Психологічна просвіта усіх учасників навчально-виховного процесу.
  • Консультаційна діяльність.
Форми корекційно-відновлювальної роботи з вихованцями ДНЗ
  1. Реабілітація дітей з порушеннями слуху та поєднаною патологією з метою інтеграції їх у суспільство.
  2. Робота щодо покращення адаптації дітей до ДНЗ (сприяння комфортності їх перебування в садочку).
  3. Профілактика та подолання різноманітних форм дезадаптованої поведінки дітей (підвищеної тривожності, сором’язливості, гіперактивності, агресивності, тощо.)
  4. Підвищення рівня психологічної готовності до навчання.
  5. Розвиток та корекція пізнавальних процесів.
  6. Розвиток загальної та дрібної моторики пальців рук.
Робота з дітьми, що мають порушення слуху, щодо розвитку комунікативних здібностей.
Форми роботи з педагогами
Консультативна діяльність:
  • Індивідуальні консультації
  • Групові консультації (вчитель-вихователь) з питань навчання та виховання дітей як з нормою розвитку, так і зі зниженим слухом, сурдопсихології та сурдопедагогіки: “Психологічна адаптація дітей до умов дошкільного закладу», «Гіперактивна дитина», «Ситуація виклику для активізації самостійної діяльності дітей», «Кризи розвитку дітей віком шести – семи років»,
Організаційно-методична робота:
- Психолого-педагогічні консиліуми, семінари (“Психолого – педагогічні засади проектної діяльності»)
- Виступи психолога на педагогічних радах (“Врахування статевих особливостей хлопчиків і дівчаток в грі», «Етапи пізнавального розвитку дитини дошкільного віку», «Аналіз роботи психологічної служби ДНЗ», «Рівень та показники готовності дітей до навчання у школі»)
Психологічна просвіта:
  • Психолого-педагогічні семінари-практикуми з актуальних питань (“Банк ігор для розвитку мислення», «Психологічне здоров’я дошкільників») навчання та виховання учнів зі зниженим слухом
  • Інтерактивні форми роботи:
(Проведення тренінгу та ділової гри: (Тренінг ”Увага, конфлікт!”, педагогічна студія “Гіперактивна дитина”)
Посередницька діяльність: